A hétvégi házi feladat szabályai

Alsó tagozaton

ˇ        az első-negyedik évfolyamon a tanulók hétvégére, valamint a tanítási szünetek idejére kaphatnak írásbeli és szóbeli házi feladatot.

Felső tagozaton

ˇ        az ötödik-nyolcadik évfolyamon a tanulók hétvégékre és a tanítási szünetek idejére csak a szokásos (egyik óráról a másikra esedékes) feladatokat kapják.

Az iskolai dolgozatok szabályai

Az osztályban tanító tanároknak törekedniük kell a diákok egyenletes terhelésére, ezért az írásbeli dolgozatok időpontját egy héttel megírásuk előtt jelezni kell a tanulóknak. Egy tanítási napon a tanulók legfeljebb két témazáró dolgozatot írhatnak.  Dolgozatnak minősül minden olyan írásbeli számonkérés, amely négy vagy annál több óra anyagának elsajátítását ellenőrzi. A dolgozatot a tanárnak két héten belül kell kijavítani és eredményét ismertetni.

A tanuló joga, hogy dolgozatait, írásbeli munkájának érdemjegyét, hibáit, a következő tanórán, de legkésőbb 14 munkanapon belül megtudja, illetve munkáját megnézhesse. Ha a dolgozat javítása során a tanár hibát követett el, akkor kérheti a tanártól a hiba orvoslását.

2010. Medgyessy
Módosítva: 2010.10.13.